Stanowisko testowania wtryskiwaczy STW-1A

Numer katalogowy: 1 124
Stanowisko testowania wtryskiwaczy – STW-1A znalazło się w gronie laureatów Złotego Medalu 2018 - prestiżowego wyróżnienia Międzynarodowych Targów Poznańskich na targach TTM.
Przeznaczenie urządzenia


Stanowisko wykorzystuje się do testowania wtryskiwaczy oleju napędowego, które stosowane są w systemach wtrysku typu COMMON RAIL. Co ważne, w 2018 Stanowisko testowania wtryskiwaczy typu STW-1A, otrzymało prestiżowe wyróżnienie i znalazło się wśród laureatów Złotego Medalu, podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich na targach TTM.

W standardowym wykonaniu stanowisko umożliwia sprawdzanie i testowanie wtryskiwaczy, które swoje zastosowanie odnajdują w silnikach samochodów osobowych i dostawczych, a także elektromagnetycznych jak i piezoelektrycznych, dostępnych w gamie produktowej firm takich jak: Bosch, Delphi, Denso, Continental (za wyjątkiem piezoelektrycznych wtryskiwaczy z bezpośrednim napędem iglicy od firm Delphi oraz Continental).

Gdzie przydatne okaże się być to urządzenie?


Stanowisko testowania wtryskiwaczy pozwala na wykonywanie standardowych i typowych testów w zakresie przelewu i wydatku, jak również sporządzanie konkretnych charakterystyk wtryskiwaczy oraz wykonywanie prób w zakresie, który został określony przez danego użytkownika.

Możliwe jest również zastosowanie stanowiska do czyszczenia wtryskiwaczy, które zostały zdjęte bezpośrednio z silnika. Stanowisko dedykowane jest przede wszystkim dla mechaników pracujących w warsztatach samochodowych, gdzie dokonywana jest naprawa aut wyposażonych w system wtrysku oleju napędowego typu Common Rail, a nie prowadzących bezpośrednich napraw wtryskiwaczy tego systemu.

Z tego względu, położono szczególny nacisk na obniżenie ceny urządzenia, jego gabarytów oraz postawiono na łatwość i klarowność jego obsługi. Sprawne działanie i kompleksowe testowanie wtryskiwaczy, w połączeniu z szybkością jego obsługiwania jest kluczowe w pracy mechanika. Nasze kursy pomogą w zdobyciu cennej wiedzy i umiejętności działania, a zespół trenerski odpowie na wszelkie pytania i rozwieje pojawiające się wątpliwości.

Stanowiska do testowania wtryskiwaczy zachowały dokładnie takie same możliwości i funkcje diagnostyczne wtryskiwaczy, jak w produkowanym przez firmę "Autoelektronika Kędzia", stole STPiW-3, który przeznaczony jest dla warsztatów samochodowych specjalizujących się w naprawach podzespołów systemu Common Rail. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwa jest pełna weryfikacja wtryskiwaczy i testowanie wtrysków, zdemontowanych z pojazdu przed wysłaniem ich do naprawy, a także kontrola poprawności wykonanej regeneracji. Metoda ta jest niezwykle przydatna w momentach sporu pomiędzy warsztatami, które naprawiają pojazdy a firmami zajmującymi się regeneracją wtryskiwaczy.

Informacje dodatkowe


Wykonanie testów wtrysków bez wcześniejszej konieczności przygotowywania i czyszczenia wtryskiwaczy jest możliwe dzięki specjalnym układom pomiarowym. System ten jest całkowicie odporny na pojawiające się zanieczyszczenia, które możliwe niekontrolowanie mogą dostać się do wnętrza układu wtryskiwaczy zdemontowanych z silnika danego pojazdu. Dzięki możliwościom, jakie daje układ pomiarowy, stanowisko do testowania wtryskiwaczy może znaleźć skuteczne zastosowanie w przedsiębiorstwach, które zajmują się regeneracją oraz odświeżeniem wtryskiwaczy w małej skali lub jako dodatkowe stanowisko w dużych firmach i może być w nich z powodzeniem stosowane. Parametry testu mogą być ustawiane ręcznie bezpośrednio na pulpicie stanowiska testowania wtryskiwaczy. Dzięki podłączeniu testera poprzez gniazdo USB do dowolnego komputera pracującego pod kontrolą systemu Windows XP (lub aktualniejszej wersji), stanowisko może pracować w trybie w pełni automatycznym, korzystając przy tym z bazy danych wtryskiwaczy zawartej w oprogramowaniu testera.

Stanowiska do testowania wtryskiwaczy są niezwykle użytecznym narzędziem w pracy profesjonalnego mechanika samochodowego. Elektrotechnika to teraźniejszość i przyszłość, dlatego niezwykle ważna jest edukacja z jej zakresu. Nasza firma od ponad 30 lat pomaga w procesie edukacji i zdobywaniu cennych informacji z dziedziny najnowszych technologii stosowanych w sektorze motoryzacyjnych.

Dane techniczne

 

Zasilanie                             Napięcie: 380V / 50Hz    Max. pobór mocy: 2.2 kW          

Wymiary                             Szerokość: 790 mm        Długość: 550 mm             Wysokość: 1020 mm

Waga                                     70 kg