Stanowisko testowania wtryskiwaczy STW-1A

Numer katalogowy: 1 124
Stanowisko testowania wtryskiwaczy – STW-1A znalazło się w gronie laureatów Złotego Medalu 2018 - prestiżowego wyróżnienia Międzynarodowych Targów Poznańskich na targach TTM.1. Przeznaczenie urządzenia:

Stanowisko przeznaczone jest do testowania wtryskiwaczy oleju napędowego stosowanych w systemach wtrysku typu COMMON RAIL .

W standardowym wykonaniu stanowisko umożliwia sprawdzanie wtryskiwaczy stosowanych w silnikach samochodów osobowych i dostawczych zarówno elektromagnetycznych jak i piezoelektrycznych firm: Bosch, Delphi, Denso, Continental (za wyjątkiem piezoelektrycznych wtryskiwaczy z bezpośrednim napędem iglicy firm Delphi i Continental).

Umożliwia wykonywanie standardowych testów w zakresie wydatku i przelewu jak również sporządzanie charakterystyk wtryskiwaczy oraz wykonywanie testów w zakresie określonym przez użytkownika .Możliwe jest również zastosowanie stanowiska do czyszczenia wtryskiwaczy zdjętych bezpośrednio z silnika. Stanowisko dedykowane jest przede wszystkim dla warsztatów samochodowych naprawiających samochody wyposażone w system wtrysku oleju napędowego typu Common Rail a nie prowadzących napraw wtryskiwaczy tego systemu. Z tego względu położono szczególny nacisk na obniżenie ceny urządzenia, jego gabarytów oraz łatwości obsługi . Jednocześnie zachowano identyczne możliwości diagnostyczne wtryskiwaczy jak w produkowanym przez firmę "Autoelektronika Kędzia", stole STPiW-3 przeznaczonym dla warsztatów specjalizujących się w naprawach podzespołów systemu Common Rail. Umożliwia to pełną weryfikacje wtryskiwaczy zdemontowanych z pojazdu przed wysłaniem ich do naprawy oraz kontrole poprawności wykonanej regeneracji. Umożliwia to uniknięcie sytuacji spornych pomiędzy warsztatami naprawiającymi pojazdy a firmami regenerującymi wtryskiwacze.

Ze względu na układ pomiarowy całkowicie odporny na zanieczyszczenia mogące dostać się do układu z wtryskiwaczy zdemontowanych z silnika pojazdu możliwe jest wykonywanie testów bez konieczności wcześniejszego czyszczenia wtryskiwaczy. Ze względu na możliwości układu pomiarowego stanowisko może być również z powodzeniem stosowane przez firmy prowadzące regeneracje wtryskiwaczy w małej skali lub jako stanowisko dodatkowe w dużych firmach.

Parametry testu mogą być ustawiane ręcznie bezpośrednio na pulpicie urządzenia, natomiast po podłączeniu testera poprzez gniazdo USB do dowolnego komputera pracującego pod kontrolą systemu Windows XP ( lub wyższym) stanowisko może pracować w trybie w pełni automatycznym korzystając z bazy danych wtryskiwaczy zawartej w oprogramowaniu testera.2. Dane techniczne

 

Zasilanie                             Napięcie: 380V / 50Hz    Max. pobór mocy: 2.2 kW          

Wymiary                             Szerokość: 790 mm        Długość: 550 mm             Wysokość: 1020 mm

Waga                                     70 kg