Tester pompowtryskiwaczy

Tester pompowtryskiwaczy, w skrócie nazywany TPPW, przeznaczony jest do sterowania pompowtryskiwaczami UIS i pompami UPS, oraz do testowania pompowtrysków. Urządzenie umożliwia otwieranie, jak i zamykanie w określonym czasie, zarówno cewek jak i poszczególnych elementów.

Innowacyjne rozwiązania w warsztacie samochodowym


Ważne jest, aby osoby pracujące jako mechanicy i monterzy samochodowi, na bieżąco kontrolowali i kształcili się z zakresu autoelektroniki samochodowej, nowych i obecnie stosowanych rozwiązaniach motoryzacyjnych oraz urządzeń czy używanych systemów. To nowoczesne, przydatne i wydajne urządzenie do testowania pompowtrysków, okaże się niezwykle pomocne w punktach napraw pojazdów oraz w warsztatach samochodowych. Przyrząd ten usprawni pracę, a także doprecyzuje i przedstawi rzetelne wyniki parametrów.

Uruchamianie wyjścia sterującego wtryskiem następuje w wyniku podania na wejście impulsu sterującego wyzwalaniem, przykładowo z czujnika położenia wału napędowego. Usprawnia to testowanie i przyspiesza cały proces sprawdzania pompowtrysków.

Możliwa jest więc współpraca z praktycznie każdą, dowolną przystawką mechaniczną, służącą do mocowania, napędzania oraz podawania paliwa do testowanego elementu wtryskowego. Zapewnia to niezwykłą elastyczność i uniwersalność urządzenia, pozwalając przy tym na obsłużenie z przetestowanie pompowtrysków dużej ilości pojazdów, w celu zdiagnozowania pojawiających się kłopotów mechanicznych podczas ich użytkowania.

Kiedy warto skorzystać z testera pompowtryskiwaczy?


Każdy kierowca w momencie wystąpienia problemów z uruchomieniem silnika, nadmierną i widoczną emisją spalin, które kumulują się wokół rury wydechowej tworząc przy tym kłęby szkodliwego dymu, powinien udać się do warsztatu samochodowego, gdzie wykonywane jest testowanie pompowtrysków. Wyżej wspomniane objawy, są najczęstszymi efektami jakie niosą za sobą uszkodzone pompowtryski - szybka i sprawna analiza może pomóc w rozwiązaniu kłopotliwych defektów.

Do innych specyficznych i zauważalnych objawów, które pojawiają się wraz z wadliwymi pompowtryskami, są nieprzyjemne hałasy i niepokojące odgłosy spod maski, czy tak zwane, “szarpanie” silnika. Dodatkowo kierowcy, podczas problemów z pompowtryskami, zauważają znaczną utratę mocy samochodu, gorsze niż zwykle osiągi, a także o wiele niższy komfort jazdy samochodem. Systematyczna kontrola pojazdu jest niezwykle istotna w celach prewencyjnych, zapobiegawczych. Jest ona także konieczna, aby zapewnić bezpieczeństwo, wszystkim pasażerom oraz kierowcy.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Producentem urządzenia jest Centrum Szkolenia Motoryzacji "Autoelektronika Kędzia", ul. Ustrzycka 1 61-324 Poznań, stanowisko posiada 2 lata gwarancji.