Tester regulatorów napięcia alternatora 12/24V


Urządzenie do testowania regulatorów napięcia i zespołów prostowniczych przeznaczone jest do weryfikacji elektronicznych regulatorów napięcia oraz 6 i 9 diodowych zespołów prostowniczych alternatorów w instalacjach pojazdowych w dwóch wersjach: o napięciu 12V i napięciu 24V. Branża motoryzacyjna ciągle ewoluuje, a co za tym idzie, zmieniane muszą być także technologie i sprzęty pomiaru i naprawy. Narzędzie testowania regulatorów napięcia, to bardzo przydatne urządzenie, które powinno być ogólnodostępne w większości fachowych warsztatów samochodowych. Usprawnia ono całą pracę i przyspiesza proces serwisowy. Dodatkowo urzeczywistnia wynik i pokazuje realny rezultat wykonywanej pracy samochodu.

Testowanie regulatora napięcia


W urządzeniu wbudowano specjalny moduł PWM, umożliwiający testowanie regulatorów napięcia wymagających sygnału sterującego ze sterownika silnika. Moduł PWM, to inaczej metoda regulacji sygnału napięciowego bądź prądowego. Jego zadaniem jest dostarczenie do urządzenia mniejszej ilości energii w danym i określonym czasie.

Weryfikacja regulatorów poprzez testowanie, polega na symulacji pracy regulatora napięcia w warunkach około 50% obciążenia prądowego i zakresie zmian napięcia od około 10V do 16,4V dla zakresu 12V oraz 20,2V do 32,6V dla zakresu 24V. Sygnalizacja zmian prądu wzbudzenia w odpowiadającym temu zakresie napięcia, jest realną miarą sprawności regulatora.

Weryfikacja zespołów prostowniczych


Weryfikacja zespołów prostowniczych na urządzeniu testowania regulatora napięcia, polega na zasileniu poszczególnych diod napięciem przemiennym przyjmującym o wartości około 20V i prądzie obciążenia około 1,2A. Sygnalizacja procesu prostowania napięcia na wskaźniku diodowym, jest rzeczywistą miarą sprawności zespołu prostowniczego.

Zespoły prostownicze i większość regulatorów napięcia muszą być na czas testowania wymontowane z obwodów alternatora, aby zapewnić rzetelność wyników i poprawne funkcjonowanie całej systemu regulatorów napięcia.

Dzięki prostej do zrozumienia instrukcji urządzenia, zrozumienie specyfiki działania sprzętu do testowania regulatora napięcia nie będzie sprawiało trudności. Jednak podczas naszych kursów i szkoleń, uczestnicy dowiadują się znacznie więcej, niż informacje zawarte w broszurze. Nasz zespół trenerski stale dba o to, aby wiedza przekazywana była w prosty i klarowny sposób. Dodatkowo, prowadzący odpowiedzą na każde pytanie i rozwieją wszelkie wątpliwości, które mogą pojawić się wraz z poszerzaniem kwalifikacji o nowoczesne i obecne elektrotechniczne narzędzia czy metody. Prowadzimy również zajęcia skierowane do nauczycieli szkół technicznych lub innych specjalizacji, aby umożliwić pozyskanie wiedzy także młodzieży.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Producentem urządzenia jest Centrum Szkolenia Motoryzacji "Autoelektronika Kędzia", ul. Ustrzycka 1 61-324 Poznań, stanowisko posiada 2 lata gwarancji.